До чого призведе блокада Донбасу?

Источник фото: Job-sbu.org

Україна перетинається з неконтрольованими територіями в основному за двома великими напрямами: це металургія і електроенергія.

Старший аналітик ІК Dragon Capitalbiz Денис Саква проаналізував наслідки блокади на Донбасі. Про це повідомляє сайт nv.ua.

Він вважає, що “якщо говорити про енергетику, то всі шахти, які видобувають антрацит і пісні види вугілля, залишилися на неконтрольованих територіях. У минулому році електростанції, які знаходяться на контрольованій території України, виробили електроенергії близько 199 мільярдів кіловат-годин з вугілля антрацитової групи. Це десь 40% від загальної теплової генерації і близько 13% від загального виробництва електроенергії”.

Аналітик стверджує, що “зараз ця блокада доставки вугілля призвела до того, що станції, які працюють на антрациті або на пісному вугіллі, були переведені на мінімальний склад устаткування або на склад обладнання нижче мінімального”.

Говорячи про вплив на металургію, Саква припустив, що “для української економіки проблеми полягають у тому, що металурги, які розташовані на неконтрольованих територіях, зареєстровані і працюють за українським законодавством. Відповідно, працюють за українським законодавством, яке включає в себе обов’язковий продаж валюти на валютному ринку. Виробляючи продукцію там, вони продають валюту тут, чим сприяють стабілізації валютного ринку. Плюс платять нарахування на заробітну плату, військовий збір та інші податки в український бюджет. І два найбільших металургійних заводи – це Єнакіївський і Алчевський меткомбінати – виробляють близько 15% від загального виробництва сталі в країні. Якщо говорити про місячний обсяг продажів, то це більше 100 мільйонів доларів. Відхід таких значних обсягів валюти з міжбанку може негативно позначитися і на курсовій стабільності”

Ситуація, на думку експерта, загалом досить небезпечна, адже при відмові від антрациту з Д/ЛНР у нас з’являється гостра необхідність імпорту вугілля з Південної Африки або інших країн (Індонезія, США, В’єтнам). “Поточна його вартість близько 90 доларів за тонну і собівартість тільки вугілля у виробництві буде близько 1,3 гривні, в той час як зараз весь тариф теплової генерації близько 1,3 гривні. Таке зростання цін необхідно буде додатково компенсувати підвищенням тарифів для теплової генерації. Зараз в тарифи закладена ціна близько 1730 грн/тонну і при переході на імпортне вугілля паливна складова повинна зрости”, – підсумовує аналітик.

Нагадаємо, раніше експерт проаналізував чому на Донбасі активізувалися бойовики.


Новини за темою


Прокоментуйте першим

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*