Чому на Донбасі активізувалися бойовики, – думка експерта

Джерело фото: Politeka

Військовий експерт Олег Жданов висловив думку з приводу загострення ситуації на Сході України.

Активізація бойових дій на Донбасі пов’язана з блокадою українськими активістами окупованих територій, пише Politic.kiev.ua.

Про це сказав військовий експерт Олег Жданов.

“Загострення на Донбасі відбувається через блокаду окупованих територій. Борис Гризлов (представник Росії у Мінських переговорах) попередив, що Росія відповість на блокування. Офіційно з 2015 року Україна зменшила обсяги торгівлі з Росією. Відповісти економічно вона не може.

Ватажок ДНР Олександр Захарченко пообіцяв влаштувати нам блокаду по той бік фронту. Але це смішно. Державних підприємств на окупованих територіях майже немає. Найбільше – бізнес-групи ДТЕК. Шахти, коксохімічні й гірничозбагачувальні комбінати. Ця компанія сплачує подвійні податки. Україні й бойовикам. Це джерело прибутку невизнаних республік. Росія переважно фінансує свої збройні сили, які там перебувають.

Отже, під час блокади їм треба переорієнтуватися на російський ринок. А там своїх постачальників вистачає. Звісно, це серйозний удар по фінансах бойовиків.

Якщо блокаду продовжуватимуть, посилять обстріли. Можуть бути окремі атаки наших позицій. Як на Світлодарській дузі й під Авдіївкою. Але там були загострення після того, як українці почали покращувати свої позиції. Самі ж вони останні півроку активності не виявляють. Немає сили та засобів. Великого наступу не буде, бо їм нічим наступати. Наше військове угруповання у півтора рази більше за їхнє”, – сказав він.


Прокоментуйте першим

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*