Гаазький суд: наслідки для Росії та України

Джерело фото: www.rbc.ru

У Гаазі розпочався суд, який триватиме 4 дні. Судді вислухають аргументи обох сторін конфлікту, після чого винесуть вирок.

Проте, професор Бруно Сімма – колишній суддя міжнародного трибуналу, у коментарі німецькій інформаційній агенції Deutsche Welle стверджує, що “в квітні може бути вирішене питання про тимчасове розпорядження, а за рік буде вирішене питання про повноваження, ще за півтора роки з’явиться остаточне рішення”. Про це повідомляє Телеканал новин “24”.

Експерт-міжнародник Борис Немировський у своїй статті “Україна проти Росії: небезпечна партія в Гаазі” проаналізував можливі наслідки рішення Міжнародного Суду в Гаазі.

“Якщо сторона звинувачення (ред. – Україна) виявиться спроможною довести своє та виграє позов – то це будуть не просто балачки. Росія може “не визнати” вирок, відмовитися відшкодовувати збитки та виплатити компенсації – але, чого вона зробити не має сили, так це змусити інші країни, які визнають над собою юрисдикцію Гаазького інтернаціонального суду, також не визнати цей вирок. А це означає: з країною-терористом не можна ні вести торгівлю, ані підтримувати стосунки. І в цьому разі нинішні санкції можуть здатися “дарагім расіянам” дитячими іграшками в порівнянні з тими, які на них можуть накласти через це”.

Втім, вважає Немировський, якщо програє Україна, то це означатиме, що її позови проти РФ більше не розглядатиме жоден суд, що дозволить агресору вільно відправляти “ДНР/ЛНР” “гумконвої”, а терористом за це її більше ніхто не назве. Також конфлікт в Україні отримає статус “внутрішнього”.

Нагадаємо, раніше Krugozir.net аналізував до чого призведе блокада Донбасу.


Новини за темою


Прокоментуйте першим

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*