Україна може втрати Польщу, як важливого союзника у Європі

Джерело фото: Студвей

Напруга між Києвом та Варшавою зростає.

У ніч на 29 березня невідомі з гранатомета поцілили у консульство Польщі у Луцьку. Не постраждав ніхто. Окрім репутації України.

Про це пише ranok.ictv.ua.

Події у Луцьку збентежили Варшаву не на жарт. Польські консульства в Україні зараз зачинені. І не відкриються, доки наша держава не гарантуватиме повний захист дипломатичних установ. Редактор видання про українсько-польські відносини Polonews Євген Білоножко впевнений: на це і розраховували провокатори. Експерт підкреслює: Не випадково злочинці діяли саме на Волині, де під час Другої Світової війни сталася Волинська трагедія – обопільне знищення українського і польського населення, здійснені УПА та польською Армією Крайовою. Минулого року Польща визнала ці події геноцидом проти польського народу.

На події в Луцьку відреагували і польські ЗМІ. Тамтешні журналісти пишуть про “слід російських спецслужб”. Утім від Києва чекають розслідування і покарання злочинців.

СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею “терористичний акт”. Президент Петро Порошенко запропонував польському колезі Анджею Дуді залучити фахівців з Польщі до розслідування.  У Києві впевнені: за провокацією стоїть Кремль.

Утім без офіційних доказів “російський слід” у обстрілі польського консульства в Луцьку наразі лишається версією. Хоча й не безпідставною.

Нагадаємо, 29 березня в Україні перестали працювати усі консульства Польщі.


Новини за темою


Прокоментуйте першим

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*