Вчені хочуть воскресити людину стовбуровими клітинами

Джерело фото: Yodnews.ru

Компанія Bioquark заявила про намір провести експеримент з відродження мозку мерців за допомогою стовбурових клітин.

Експеримент збираються провести вже цього року, передає STAT.

Для експерименту компанія збирається використати тіла 20 людей. Спочатку ті отримають ін’єкцію стовбурових клітин. Потім вчені введуть спеціальну білкову суміш прямо в спинний мозок – це має викликати зростання нових нейронів. Потім протягом 15 днів вони будуть проводити лазерну терапію, завдяки якій нейрони повинні будуть утворити зв’язку. Весь цей час дослідники будуть спостерігати за тим, що відбувається в мозку і фіксувати будь-які зміни.

Поки що експеримент викликає у сторонніх дослідників більше запитань, ніж відповідей. Наприклад, незрозуміло, що співробітники Bioquark будуть робити, якщо будь-яку діяльність мозку вдасться відновити. І якщо учасники експерименту мертві, як вони можуть дати згоду на проведення дослідів?

Сумнівною вченим видається не тільки етична, а й практична сторона експерименту. Так, наприклад, стимуляція серединного нерва, яку збираються використовувати в експерименті, показувала досить обмежені результати при лікуванні пацієнтів, які перебувають в комі. Однак немає ніяких даних про те, що вона здатна відновити роботу мозку мерця.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені у прямому сенсі воскресять Леонардо да Вінчі.


Новини за темою


Прокоментуйте першим

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*