Вже незабаром Марс стане придатним для життя

Джерело фото: Политхаос

Чи можна хоч трохи полегшити долю перших космічних туристів на Марсі? Група дослідників з США хоче створити на планеті озеро з питною водою.

Для цього потрібно всього лише… кинути в Марс який-небудь невеликий астероїд, пише INVADERS.

Запропонована днями концепція зі зміни кліматичних умов Червоної планети отримала назву Mars Terraformer Transfer (MATT). Вона включає в себе створення постійно функціонуючого озера на поверхні Марса приблизно до 2036 року.

Головну роль в своєму сценарії дослідники віддали супутнику Shepherd. Він “вистрілить” астероїдом (або яким-небудь іншим небесним тілом невеликого розміру) прямо в Червону планету. В результаті удару утвориться кратер, який наповниться талою водою льоду з-під грунту. Автори цієї ідеї кажуть, що утворене таким способом озеро може проіснувати кілька тисяч років. А головне для цього не потрібна спеціальна інженерна підготовка поверхні планети.

Якщо все вийде, то на березі озера можна буде встановити “житла” для перших космічних переселенців. Ініціативні дослідники навіть придумали для них сферу діяльності: люди зможуть заробляти на життя видобутком уламків метеоритів.

Творці MATT відзначають, що розробка вже запатентована. За їхніми даними, як мінімум 6 американських компаній можуть побудувати необхідний для місії супутник Shepherd, використовуючи вже готове апаратне забезпечення.

Нагадаємо, нещодавно на Марсі виявили дерево.


Новини за темою


Прокоментуйте першим

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*